آموزش مقدماتی ویندوز 7

آموزش مقدماتی ویندوز 7 (Windows 7 Learning)

آموزش مقدماتی ویندوز 7 (Windows 7 Learning) در رابطه با سوالات و مشکلاتی که ممکن است برای کاربران بوجود بیاید طراحی و ارائه شده است، آکادمی مهروز، دوره آموزش مقدماتی ویندوز 7 را به صورت رایگان ارائه می دهد و کلیه کاربرانی که عضو آکادمی نوجوان باشند می توانند بدون پرداخت هزینه در این دوره شرکت نمایند.

معرفی کوتاه ویندوز 7 (Windows 7)

ویندوز ۷ (Windows 7) هفتمین نسخهٔ سیستم عامل از مجموعهٔ مایکروسافت ویندوز و خانوادهٔ ویندوز ان تی بود که در تاریخ ۲۲ اکتبر سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد. برای آشنایی بیشتر با ویندوز 7، آموزش مقدماتی ویندوز 7 آکادمی مهروز را مشاهده نمایید.

ویندوز ۷ برای استفاده در کامپیوترهای شخصی تولید شده است. این سیستم عامل هفتمین نسل از سیستم عامل های ویندوز بود و به همین دلیل نام آن را ویندوز ۷ گذاشته اند.

همچنین پشتیبانی ویندوز ۷ توسط مایکروسافت در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ متوقف شد. (با توجه به پایان پشتیبانی از این ویندوز، توصیه ارتقا به ویندوز ۸ یا ویندوز ۱۰ است؛ زیرا دیگر بروزرسانی های امنیتی را دارا نمی شود و سیستم را در معرض خطر ویروس ها، هکرها و بدافزار ها قرار می دهد). برای آشنایی بیشتر با ویندوز 7، آموزش مقدماتی ویندوز 7 آکادمی مهروز را مشاهده نمایید.

امکانات ویندوز 7

ویندوز ۷ شامل یکسری ویژگی های جدید، از جمله پیشرفت در لمس و تشخیص دستخط، پشتیبانی از Virtual Hard Disk، بهبود کارایی در پردازنده های چند هسته ای و بهبود هسته سیستم عامل می باشد. همچنین اضافه شدن قابلیت ویندوز پاورشل و طراحی دوبارهٔ ماشین حساب با پشتیبانی از قابلیت چندخطی و امکان تبدیل واحدها می باشد. برای آشنایی بیشتر با ویندوز 7، آموزش مقدماتی ویندوز 7 آکادمی مهروز را مشاهده نمایید.

آیتم های اضافه شده به کنترل پنل ویندوز سون شامل:

ClearType, Display Color Calibration Wizard, Gadgets, Recovery, Troubleshooting,Workspaces Center, Location and Other Sensors, Credential Manager, Biometric Devices, System Icons و Display می باشد. نام Windows Security Center به Windows Action Center تغییر یافته است.

آموزش مقدماتی ویندوز 7 (Windows 7 Learning)

 

ویرایش های ویندوز 7

ویندوز ۷ در ۶ ویرایش مختلف ارائه شده است، اما فقط نسخه های خانگی ویژه و حرفه ای و نهایی در فروشگاه ها به صورت خرده فروشی و جزئی موجود است. تمام ویرایش های ویندوز ۷ قابلیت پشتیبانی از پردازنده های ۳۲ بیتی (x86) را دارا می باشد و تمام ویرایش های ویندوز ۷ به جز Starter با قابلیت پشتیبانی از پردازنده های ۶۴ بیتی (x64) ارائه می شود. برای آشنایی بیشتر با ویندوز 7، آموزش مقدماتی ویندوز 7 آکادمی مهروز را مشاهده نمایید.

 

ویرایش های استاندارد ویندوز 7

Windows 7 Starter (ویندوز سون شروع کننده یا پایه):

این ویرایش ویندوز ۷ دارای کمترین قابلیت های ویندوز ۷ می باشد، همچنین در این ویرایش مضمون گرافیکی ویندوز ارو موجود نمی باشد. ویندوز ۷ نسخه آغازگر بدون پشتیبانی از پردازنده های ۶۴ بیتی ارائه می شود و بیشتر به عنوان یک نسخه نمایشی و آزمایشی در عین حال سبک کاربرد دارد. برای آشنایی بیشتر با ویندوز 7، آموزش مقدماتی ویندوز 7 آکادمی مهروز را مشاهده نمایید.

 

Windows 7 Home Basic (خانگی ابتدایی):

این ویرایش به طور خاص در بعضی از کشورها (بازارهای نوظهور) ارائه می شود. قابلیت های آن از Starter بیشتر اما از نسخه های دیگر کمتر می باشد.

 

Windows 7 Home Premium (خانگی ویژه):

ویرایش خانگی ویژه دارای قابلیت هایی همچون Windows Media Center و ویندوز ارو و همچنین پشتیبانی از کنترل صفحه نمایش لمسی است.

 

Windows 7 Home Professional (خانگی حرفه ای):

در این ویرایش سعی شده نیازهای کاربران خانگی و کاربران تجاری کوچک را برطرف شود و در آن بسیاری از قابلیت های اصلی ویندوز ۷ گنجانده شده است.

 

Windows 7 Enterprise (سازمانی):

ویرایش مناسب برای استفاده در شرکت های بزرگ و سازمان ها که مجهز به قابلیت های مورد نیاز سازمان ها همچون BitLocker Drive Encryption و UNIX application support می باشد.

 

Windows 7 Ultimate (نهایی):

نسخه نهایی ویندوز ۷ که تمام قابلیت ها و خصوصیت های ویندوز ۷ را شامل می شود. همچنین می توان نسخه های خانگی ویژه و حرفه ای را به این نسخه ارتقاء داد. برای آشنایی بیشتر با ویندوز 7، آموزش مقدماتی ویندوز 7 آکادمی مهروز را مشاهده نمایید.

 

گروه مهروز، ارائه دهنده خدمات طراحی و بهینه سازی وب سایت

به بالای صفحه بردن